Tomāti un karstums: ko labāk nedarīt ar tomātiem, kad ārā ir augsta temperatūra

Eksperti brīdina, ka nepareiza tomātu kopšana karstā laikā var novest pie ražas zudumiem.

Mēs pastāstīsim, kā rūpēties par tomātiem karstumā un ko nekādā gadījumā nevajadzētu darīt.

Pirmkārt, nedrīkst laistīt par maz. Laistiet dziļi un regulāri, lai saknes saņemtu pietiekami daudz ūdens. Labāk laistīt retāk, bet dziļāk, lai augsne būtu mitra līdz sakņu dziļumam.

Otrkārt, nelaistiet visu siltumnīcas augsni. Tas nozīmē, ka laistīt tomātus siltumnīcā par daļā. Ja aplaistīsiet visus tomātus uzreiz, ūdens iztvaikos un radīs augstu gaisa mitrumu, kas ir saistīts ar sēnīšu slimību attīstību.

Treškārt, labāk ir atteikties no mēslošanas. Mēslojuma lietošana karstā laikā ir stingri aizliegta. Organisko vielu sadalīšanās rada siltumu, kas paaugstina jau tā augsto temperatūru siltumnīcā. Līdz ar to pārmērīga mēslojuma izmantošana var izraisīt sakņu apdegumus un citu stresu augiem.

Ceturtkārt, lielā karstumā nav ieteicams arī apgriezt tomātu krūmu lapas. Tomāti jau tā ir lielā stresā, tāpēc nepalieliniet to problēmas.

Piektkārt, nedrīkst pārstādīt vai pārkārtot tomātu stādus. Karstuma laikā stādu pārstādīšana var radīt papildu stresu augiem, kas jau ir pakļauti augstām temperatūrām.

Sestkārt, nedrīkst atstāt tiešos saules staros pārāk ilgi. Tas jo īpaši attiecās uz tiem tomātiem, kas ir stādīti podos. Pārāk ilga atrašanās tiešos saules staros var izraisīt tomātu pārkaršanu un saules apdegumus.

Septiņkārt, nedrīkst ignorēt mulčēšanu. Mulčēšana palīdz uzturēt augsnes mitrumu un temperatūru, tāpēc to ignorēšana var izraisīt augsnes izžūšanu. Izmantojiet mulču (salmi, koku mizu vai citu organisko materiālu), lai uzturētu atbilstošu augsnes mitrumu un samazinātu temperatūru.

Astoņkārt, nedrīkst neņemt vērā slimību un kaitēkļu kontroli. Karstums var veicināt slimību un kaitēkļu izplatību, tāpēc ir svarīgi regulāri pārbaudīt augus un veikt nepieciešamos pasākumus to kontrolei.

 

Leave a Comment